Tu znajdziesz doskonałe miejsce na konferencje


Kraków - 114 obiektów, ośrodków, hoteli konferencyjnych

Hotel Secesja

ul. Paulińska 24, Kraków

tel. (012) 430-74-64

Stowarzyszenie Teatr Nowy

ul.Krakowska 41, Kraków

tel. 798 001 189

img

Krowodrza-dzielnica Krakowa

Jedna z modniejszych obecnie krakowskich dzielnic – Krowodrza, została wcielona w obręb miasta w 1910 roku. Obszar ten, jeszcze na początku XX wieku zapełniały liczne folwarki, łąki, piękne ogrody i parki, których ślady można znaleźć do dnia dzisiejszego. Szybki rozwój dzielnicy, związany z powojennym planem zagospodarowania przestrzennego Krakowa, sprawił, że Krowodrza stały się gęsto zaludnioną wielkomiejską dzielnicą. Statystyki pokazują, że „słynną piątkę” – bo tak mieszkańcy nazywają V Dzielnicę Krowodrza, wybierają w większości ludzie młodzi. Ponad 30% mieszkańców stanowią osoby poniżej 34 roku życia. Ma to związek z umiejscowieniem popularnego miasteczka studenckiego, a niedaleka odległość od centrum Krakowa i Starego Miasta, sprawia, że dzielnica jest chętnie wybierana przez brać studencką, jak i osoby rozpoczynające karierę zawodową w Krakowie. Krowodrza, to bardzo spokojna okolica, dwa lata temu zajmowała 3 miejsce pod względem bezpieczeństwa wśród wszystkich krakowskich dzielnic. Pomimo dużego zurbanizowania terenu, w obrębie Krowodrzy można znaleźć wiele ciekawych miejsc atrakcyjnych turystycznie i rekreacyjnie.

Obiekty znajdujące się nie tylko w tej dzielnicy, ale w całym Krakowie można znaleźć na stronie sale szkoleniowe.

Co warto zobaczyć w dzielnicy?

Pałac Królewski w Łobzowie – historia tego zespołu pałacowego z przyległym parkiem związana jest z królem Kazimierzem Wielkim, który w XIV wieku wybudował w Łobzowie drewniany zamek gotycki i wieżę mieszkalną. Na przełomie XVI i XVII wieku, za panowania Stefana Batorego, rezydencja została rozbudowana i przekształcona w pałac. Kolejni królowie traktowali zespół pałacowy bardzo szczodrze, czyniąc z niego bardzo reprezentatywne miejsce, często nazywany był „drugim Wersalem”

Pełna lista sal konferencyjnych na Rynku Głównym w Krakowie zobacz tutaj.

Muzeum Narodowe w Krakowie – muzeum zostało utworzone w 1879 roku, a budowę usytuowanego przy alei 3-ego Maja Gmachu Głównego Muzeum Narodowego, rozpoczęto w latach 30-tych XX wieku. Obecnie Muzeum Narodowe oprócz czasowych wystaw tematycznych, zaprasza zwiedzających na trzy stałe ekspozycje: są to galerie „Broń i Barwa w Polsce”, „Rzemiosło Artystyczne” i „Galeria Sztuki Polskiej XX wieku”.Kluby studenckie - potężny kampus należący do Akademii Górniczo – Hutniczej, zapewnia nocleg dla ponad 8000 studentów, którzy mogą skorzystać z ponad 20 obiektów. W okresie wakacyjnym jest to prawdopodobnie największa baza noclegowa w Polsce, dysponująca 4000 miejsc noclegowych, goszczących turystów. W obrębie Miasteczka można znaleźć boiska sportowe, basen, korty tenisowe, sklepy oraz słynne kluby studenckie: „Gwarek”, „Zaścianek”, „Filutek”, czy największy klub taneczny „Studio”.

Kościół Najświętszego Salwatora w Krakowie - V Dzielnica Krakowa, może się również pochwalić mnóstwem zabytków o charakterze sakralnym. Jednym z najstarszych obiektów jest Kościół Najświętszego Salwatora w Krakowie, źródła pisane wspominają o nim już w 1148 roku, a wśród tradycji mieszkańców, uważa się, że pierwsze nabożeństwa odprawiał tutaj św. Wojciech.

Kościół św. Augustyna i św. Jana Chrzciciela - to bardzo ciekawy zespół klasztorny (największy po Wawelu kompleks w Krakowie, którego początki sięgają XII wieku. Goszcząc w klasztorze w okolicach Bożego Ciała, możemy tam spotkać krakowskiego Lajkonika, który odwiedza to miejsce podczas swojego tradycyjnego pochodu, warto też zapoznać się z legendą o „Dzwonie Topielców”.Parki i tereny zielone - rodzice z małymi dziećmi najczęściej wybierają Krowodrzą Górkę z licznymi placami zabaw, zewnętrznymi siłowniami i torami przeszkód nie tylko dla najmłodszych. Dużą popularnością cieszy się również Kącik Czytelniczy Szewczyka Dratewki, który umiejscowiono w okolicach Parku Miejskiego. Lubiący czytać na Świerzym powietrzu, mogą wybrać książki ze specjalnych budek w formie uli i oddać się lekturze wśród zieleni. Park Wyspiańskiego, Park Krowoderski i Park Jordana to doskonałe miejsca relaksu i aktywnego wypoczynku, a amatorzy wycieczek rowerowych, chętnie wybierają trasy biegnące wzdłuż Młynówki Królewskiej, którymi można dojechać w okolice rezerwatu Skała Kmity, wałów Rudawy czy Ogrodów Łobzów.

Pełna lista sal konferencyjnych na Kazimierzu w Krakowie zobacz tutaj.Muzea - miłośnicy Legionów powinni odwiedzić „Oleandry Dom im. J. Piłsudskiego”, gdzie znajduje się również Muzeum Czynu Niepodległościowego. Aby pogłębić wiedzę historyczną warto odwiedzić Bibliotekę Jagiellońską, Muzeum Miasta Krakowa czy Muzeum Fotografii.Kopce - Kraków niewątpliwie słynie z kopców, usypywanych na cześć znamienitych postaci związanych z miastem. Krowodrza mogą pochwalić się między innymi Kopcem Tadeusza Kościuszki i Józefa Piłsudskiego, jednak najbardziej wyobraźnię rozpala nieistniejący już niestety kopiec Esterki.Dom Esterki -Idąc tropem legendy płomiennego romansu Kazimierza Wielkiego, można odwiedzić również „dom Esterki”, w którym mieści się Muzeum Etnograficzne. Mimo iż sam budynek był wielokrotnie przebudowywany, to najstarsze fragmenty noszą ślady XIV wiecznego kunsztu budowlanego.

Zobacz obiekty z całego województwa na: sale szkoleniowe województwie małopolskim.

Nasi partnerzy