Tu znajdziesz doskonałe miejsce na konferencje


Kraków Podgórze - 38 obiektów, ośrodków, hoteli konferencyjnych

Hotel Wilga ***
Kraków (małopolskie)
Hotel Wilga ***
Hotel Wilga ***
Logo ośrodka
img   5
sal
konferen-
cyjnych
img150
Naj-
większa
sala
img160
Miejsc
nocleg-
owych
Zobacz pełną prezentację obiektu

Park Inn by Radisson Kraków Hotel
Kraków (małopolskie)
Park Inn by Radisson Kraków Hotel
Park Inn by Radisson Kraków Hotel
Logo ośrodka
img   8
sal
konferen-
cyjnych
img500
Naj-
większa
sala
img304
Miejsc
nocleg-
owych
Zobacz pełną prezentację obiektu
Hotel Poleski
Kraków
Hotel Poleski
Hotel Poleski

https://www.hotelpoleski.pl

img  
sal
konferen-
cyjnych
img50
Naj-
większa
sala
img-
Miejsc
nocleg-
owych
Zobacz pełną prezentację obiektu

ul. Bolesława Śmiałego 60, Kraków

ul.M.Konopnickiej 26, Kraków

ul. Gajowa 16, Kraków

ul. Klimeckiego 1 (wejście od strony zachodniej - Galeria), Kraków

ul. Dworska 4, Kraków

ul. Jugowicka 10, Kraków

ul. Marii Konopnickiej 33, Kraków

img

Podgórze-dzielnica Krakowa

Podgórze, zajmuje obecnie część XII Dzielnicy w administracyjnym podziale Krakowa. Podgórze otrzymało prawa miejskie w 1784 roku, kiedy władza austriacka, postanowiła utworzyć nowy ośrodek administracyjny z terenów przyległych do Góry Lasoty i wsi Ludwinów. Nowo powstałe miasto otrzymało nazwę Josefstadt, chociaż oficjalnie nazywano je „Wolnym, Królewskim Miastem Podgórze”. Miasto zostało ulokowane na trasie łączącej między innymi Kraków, Wieliczkę i Kalwarię Zebrzydowską, co sprzyjało rozwojowi handlu, a sprowadzenie rzemieślników spowodowało szybki wzrost gospodarczy Podgórza. W połowie XIX wieku, Podgórze i jego okolica została silnie ufortyfikowana, czego pamiątki obecne są do dnia dzisiejszego. Oficjalne połączenie z Krakowem nastąpiło w 1915 roku. Podczas II wojny światowej na terenie Podgórza utworzono getto, do którego przesiedlano żydowskich mieszkańców Krakowa. Współczesne Podgórze w doskonały sposób łączy w sobie historię z nowoczesnością. Aby dostać się do sąsiedniego Kazimierza i dalej do Starego Miasta, wystarczy skorzystać z mostu, lub popularnej kładki. Ciekawe miejsca, dużo zieleni i bogata historia dawnego miasta sprawia, że z roku na rok przybywa turystów odwiedzających XII Dzielnicę Krakowa.
Zobacz sale konferencyjne z całego województwa na: inne sale szkoleniowe województwie małopolskim.

Co warto zwiedzić na krakowskim Podgórzu?

Rynek Podgórski – centralny punkt miasta, rynek powstał na placu wytyczonym już w XVIII wieku. Dookoła rozmieszczone są zabytkowe kamienice z pięknymi fasadami, a zwieńczenie trójkątnego placu stanowi Kościół św. Józefa, z monumentalną blisko 80 metrową wieżą. Według legendy, w okolicach kościoła, miała mieścić się pracownia alchemiczna Twardowskiego.Nowy Ratusz (Magistrat) – w pobliżu Rynku Podgórskiego, uwagę przyciąga XIX – wieczny budynek ratusza Wolnego Królewskiego Miasta Podgórza, wśród zgromadzonych eksponatów zachowało się między innymi wyposażenie Rady Miasta, a na fasadzie budynku historyczny herb Podgórza.

Fort 31 „Św. Benedykt” – pozostałości fortyfikacyjne Twierdzy Kraków. Ta dawna wieża artyleryjska, wykorzystywana byłą jeszcze podczas II wojny światowej, gdzie okupanci przetrzymywali francuskich jeńców.Kościół św. Benedykta – gotycko-romański kościół na Wzgórzu Lasoty. Badania archeologiczne potwierdzają, że powstał on na wcześniejszej świątyni z XI wieku. Mury w większości zbudowano z kamienia, a ceglana rozbudowa, datowana jest na XV w.

Cmentarz Podgórski – zwany też „starym cmentarzem”, jest najstarszą krakowska nekropolią o charakterze komunalnym. Cmentarz powstał pod koniec XVIII w. i pełnił swoją funkcję do 1900 r.Kopiec Krakusa – zwany również Kopcem Kraka, to usypane wzniesienie, o wysokości 16 metrów i spłaszczonym wierzchołku. Według legendy został wzniesiony przez mieszkańców Krakowa, jako miejsce spoczynku Kraka – mitycznego władcy miasta.Zajazd Pod św. Benedyktem – zabytkowy, barokowy budynek powstał w latach 1780–1798, od połowy XIX wieku pełnił funkcję austriackich koszar. W 2019 roku, gmach został kompleksowo odrestaurowany, a obecnie mieści się tam Muzeum Historii Podgórza.

Zalew Bagry – bardzo popularne krakowskie kąpielisko, położone w Płaszowie. Sztuczny zbiornik po dawnej żwirowni przeszedł pełna modernizację i obecnie funkcjonuje pod nazwą „Małą Chorwacja”.Park im. Wojciecha Bednarskiego – malowniczy park miejski, założony w XIX wieku z inicjatywy podgórskiego dyrektora szkoły. W parku występuje ponad 100 gatunków drzew, a odwiedzający uwielbiają obserwować niemal oswojone wiewiórki.Kładka ojca Bernatka – według mieszkańców, stałą się główną przyczyną ożywienia kulturalnego i turystycznego dzielnicy. To 150 metrowe połączenie Podgórza z sąsiednim Kazimierzem, składa się z dwóch kładek przeznaczonych dla pieszych i rowerzystów. Ciekawostką są ruchome rzeźby ozdabiające most i liczne kłódki, zapinane przez zakochanych.Restauracje – na amatorów dobrej kuchni czekają niespodzianki w postaci dań meksykańskich w restauracji „Manzana”, w „Mezaliansie” można poznać smaki Syrii i Libanu, „Wietnam” oferuje azjatyckie smakołyki, a „Ogniem i Mieczem” oferuje kuchnię staropolską.Jeśli jesteś zainteresowany przeprowadzeniem szkolenia w Krakowie, zobacz nasze obiekty - sale konferencyjne.

Nasi partnerzy