Tu znajdziesz doskonałe miejsce na konferencje


Kraków Nowa Huta - 16 obiektów, ośrodków, hoteli konferencyjnych

Hotel Centrum Business ****
Kraków (małopolskie)
Hotel Centrum Business ****
Hotel Centrum Business ****
Logo ośrodka
img   7
sal
konferen-
cyjnych
img220
Naj-
większa
sala
img86
Miejsc
nocleg-
owych
Zobacz pełną prezentację obiektu
Hotel Grand Felix**
Kraków
Hotel Grand Felix**
Hotel Grand Felix**

https://www.hotelgrandfelix.pl

img   1
sala
konferen-
cyjna
img40
Naj-
większa
sala
img52
Miejsc
nocleg-
owych
Zobacz pełną prezentację obiektu

ul. Dabska 5, Kraków

tel. +48 12 201 40 00

Hotel Justyna

al. Jana Pawła II 70, Kraków

tel. (012) 649 80 00

ul. Sołtysowska 25b, Kraków

tel. 12 646 92 23

ul. Bulwarowa 35 b, Kraków

tel. (12) 680 51 95

Klub Studencki Kwadrat

Skarżyńskiego 1, Kraków

tel. +48 884 897 093

ul. Nowohucka 35, Kraków

tel. (0-12) 652-02-02

Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków

ul. Galicyjska 9, Kraków

tel. 12 644 59 32

ul. Ujastek 1, Kraków

tel. 736 623 957

Open Source

Al. Jana Pawła II 41 E, Kraków

tel. 12 687 79 70

Pijarska 9

Pijarska 9, Kraków

tel. 662137355

Sala konferencyjna/szkoleniowa Hostelu REST

ul. Sołtysowska 37a, Kraków

tel. 12 425 96 00, 513 142 410

Galicyjska 9, Kraków

tel. (12) 644-59-32, (12) 644-81-65

TAURON Arena Kraków

ul. Stanisława Lema 7, Kraków

tel. 12 349 11 02

ul.Rzepakowa 4r, Kraków

tel. 725 650 664

img

Nowa huta-dzielnica Krakowa

Nowa Huta dopiero w 1951 roku została włączona do miasta Krakowa, co czyni ją najmłodszą spośród wszystkich 18 dzielnic miasta. Tereny obecnej Nowej Huty, to w większości dawne wsie podkrakowskie: Mogiła, Krzesławice, Czyżyny, Branice, Pleszów, Mistrzejowice i Bieńczyce. Władze PRL-u, postanowiły stworzyć w tym miejscu, wzorcowe miasteczko proletariackie, które miało być zaprzeczeniem zachodnich wzorców i przeciwieństwem „starego Krakowa”, który nie pasował do komunistycznej ideologii. Socrealistyczna architektura i plan urbanistyczny z równomiernie rozmieszczonymi budynkami, miały być wizytówką tego pracowniczego kombinatu. Przez lata, Nowa Huta była raczej omijana szerokim łukiem przez turystów. Okazuje się jednak, że obecnie to bardzo atrakcyjna okolica, która obfituje nie tylko w pamiątki PRL-u. Nowa Huta, to najbardziej „zielona” dzielnica Krakowa, liczne parki, alejki z pięknymi drzewami, łąki i zalesione tereny zachęcają do wypoczynku wśród natury. Coraz więcej osób odwiedzających Kraków, wybiera właśnie Nową Hutę, gdzie można odbyć sentymentalną podróż do „socjalistycznych klimatów”. Kraków oferuje szereg miejsc, w których przeprowadzisz konferencje, spójrz na inne sale konferencyjne województwie małopolskim.

Hotele konferencyjne na Rynku Głównym w Krakowie sprawdź tutaj.

Co zwiedzić w Nowej Hucie?

Plac Centralny Imienia Ronalda Reagana – większość turystów właśnie tutaj rozpoczyna przygodę z Nową Hutą. Plac Centralny to popularne miejsce spacerowe, gdzie można podziwiać zamysł socrealistycznej urbanistyki, z równo wyznaczonymi alejami i budynkami okalającymi plac. Jest to zarazem serce miasta jak i doskonały węzeł komunikacyjny.Aleja Róż – zgodnie z zamysłem miała to być główna trasa pochodów, manifestacji i marszów proletariackich. Aleja została gęsto obsadzona rabatami różanymi, dzięki czemu dzisiaj można spacerować wspaniale ukwieconym deptakiem.Opactwo Cystersów w Mogile - Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Wacława oraz klasztor oo. Cystersów, to jedno z ważniejszych miejsc sakralnych Małopolski. Historia tej gotyckiej świątyni sięga początków XIII w., klasztorne krużganki i nawa główna to architektoniczne perełki.

Parafia św. Bartłomieja w Krakowie – w niedalekiej odległości od cysterskiego opactwa, można zwiedzić niewielki, drewniany kościół parafialny, wybudowany w 1466 roku.Kopiec Wandy – według archeologów, kopiec powstał około VI – Vii w. Według legendy na szczycie wzniesienia, pochowano legendarna córkę króla Kraka, która odrzuciła małżeńskie zapędy księcia Rytygiera.

Park Zalew Nowohucki – ulubione miejsce wypoczynkowe mieszkańców dzielnicy. Alejki, ścieżki rowerowe, place zabaw dla dzieci oraz sztuczny zbiornik wodny z plażą, to bardzo miła niespodzianka w obrębie miasta. Nad samym zalewem dodatkowo można skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego.Łąki Nowohuckie – prawie 60 ha terenów zielonych, objętych patronatem „Natura 2000”. Wiele gatunków roślin, liczne ptactwo i piękne widoki zachęcają do spacerów i wypoczynku na łonie natury.Lasek Mogilski – pamiątka po podmokłych puszczach porastających większość tych obszarów. Obecnie jest to porośnięty głównie jesionami, wiązami i dębami teren w formie trójkąta o powierzchni 24 ha.

Restauracje – większość turystów odwiedzających Nową Hutę pierwsze kroki kieruje do restauracji „Stylowa”, gdzie wystrój i menu doskonale oddają klimat „dawnego okresu”, a żeby pozostać w duchu PRL – owskich doznań kulinarnych, warto odwiedzić również „Bar Mleczny Centralny”, gdzie można poczuć się jak w filmie Stanisława Barei.

Muzeum Czynu Zbrojnego w Nowej Hucie – muzeum o bardzo wyjątkowym charakterze, oprócz militariów, broni, mundurów i odznaczeń, można spotkać wiele prywatnych, osobistych pamiątek mieszkańców Nowej Huty. Jednym z ciekawszych eksponatów jest też monstrualny, radziecki czołg IS-2, który stoi przed gmachem.

Nowohuckie Centrum Kultury – w pobliżu Placu Centralnego, mieści się to wyjątkowe miejsce, które oferuje jedną z największych scen teatralnych w Krakowie. Ciekawe występy teatralne, baletowe czy muzyczne, ściągają odwiedzających z całego kraju. Oprócz wydarzeń muzycznych, tanecznych i popisów aktorskich, NCK jest gospodarzem cyklicznych festiwali i występów kabareciarzy.Dworek Jana Matejki w Krzesławicach – dworek, w swojej bogatej historii często zmieniał właścicieli, jednak najbardziej znanymi mieszkańcami tej XVIII wiecznej rezydencji byli Hugo Kołłątaj i Jan Matejko. Obecnie w posiadłości mieści się „Muzeum Pamiątek po Hugonie Kołłątaju i Janie Matejce”.Sprawdź sale konferencyjne na szkolenia na Kazimierzu w Krakowie pełna lista obiektów.

Jeśli jesteś zainteresowany przeprowadzeniem szkolenia w Krakowie, zobacz nasze obiekty - sale szkoleniowe.

Nasi partnerzy